İRTİBAT İÇİN

7/24

444 6 497

Görünmeyeni görmek duyulmayanı duymakla başlar bizim işimiz

  • Türk dedektif türkinenin ilk ticari ünvan ve tesciline sahip özel dedektif bürosu olup özeldedektifder üyesidir.

  • Çalışmalaramızda hukuka aykırı delil elde etme yöntemlerine asla baş vurmuyoruz.Yasal mavzuata uyuyoruz

  • Yurt içinde ve yurt dışında dedektiflikte deneyimli eğitimli kendisini ıspatlamış titiz dedektiflerle çalışıyoruz

AYDIN’DA AŞK ÜÇGENİNE TAZMİNAT DAVASI

       Aydın’da evli ve iki çocuk babası bir iş adamı, ayrıldığı eski sevgilisi ve onun yeni sevgilisi tarafından şantaja maruz kalınca tazminat davası açtı. Aldatıldığını öğrenen ve ispatlayan eşi ise, iş adamına boşanma ve tazminat davası açtı.

       Aydın Efeler’de evli ve 2 çocuk babası iş adamı A.A.T. (39), 3 yıldır 2 çocuk annesi hemşire B. S. ile yasak aşk yaşıyordu. Eşinden daha önce boşanmış olan hemşire, iş adamından da eşinden ayrılarak kendisiyle evlenmesini istedi. Ancak iş adamı boşanmayı reddedince iddiaya göre, B.S. ikilinin birlikte oldukları video görüntüleri kullanarak, iş adamına “Eşinden boşanıp benimle evlenmezsen bu görüntüleri yayınlarım” diye şantaj yapmaya başladı. Bu sırada hemşirenin iş adamına gönderdiği bir mesajı görünce aldatıldığını anlayan eşi, evi terk ederek boşanma davası açtı. İş adamı da hemşire sevgilisini terk etti. Bu durumu gururuna yediremeyen hemşire, görüntüleri yeni sevgilisi Ö.B’ye verdi.

       İddiaya göre, Ö.B. iş adamından kaset karşılığı 50 bin TL istedi. Vermeyince de evini basarak darp etti. İş adamı, eski sevgilisi ile eşi ve arkadaşından şikayetçi oldu. İki şüpheli hakkında, “Özel hayatın gizliliğini ihlal, şantaj ve tehdit” suçlarından dava açıldı. Aldatılan eş de aldatıldığını ispatlayarak iş adamından yüklü bir tazminat kazandı.

 

HEM ALDATAN EŞE, HEM SEVGİLİYE TAZMİNAT DAVASI

 

       İzmir’de doktor eşinin telefonuna gelen “ikinci karın olmaya razıyım” mesajını gören aldatılan eş, eşine 100.000 TL’lik boşanma ve tazminat, meslektaşı sevgiliye de 10.000 TL’lik tazminat davası açtı.

       İzmirli kalp doktoru M. T. iddiaya göre Manisa’da görev yaparken, doktor Z.K. ile yasak ilişki yaşamaya başladı. Yeni evli olan M.T.’nin eşi E.T. kocasının kendisini aldattığını düşünerek eşini takibe aldı. Eşinin cep telefonu ve bilgisayarında araştırma yapan genç kadın, doktor olan Z.K. adlı kadınla görüştüğünü tespit etti. Kadın doktorun en son kocasına mesaj gönderip, “Senin ikinci karın olmaya razıyım” diye yazdığını gördü. Doktor eşinin yasak aşkı dışında, yabancı uyruklu kadınlarla yazışmalarını da tespit eden E.T., evlilik birliliğinin sarsıldığını ve eşinin kendisini aldattığını belirterek boşanma davası açtı. Kadın doktor Z.K.’nin en son eşine gönderdiği “Senin ikinci karın olmaya razıyım” mesajını da delil olarak mahkemeye sundu. Eşine boşanma davası açmakla yetinmeyen E.T., kadın doktor Z.K.’ye karşı da manevi tazminat davası açtı. E.T., doktor kadının, evli olduğunu bilerek doktor kocasıyla ilişkiyi kabul ettiğini, kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu ve ailesinin dağılmasına neden olduğunu iddia etti.

750 Lira da Nafaka Ödetti

       Aile Mahkemesi’nde sonuçlanan boşanma davasında hâkim, M.T.’nin aile birliğine sadık kalmadığını ve eşini aldatarak ağır kusur işlediğini belirtip, eşine 50 bin lira manevi, 50 bin lira maddi olmak üzere toplam 100 bin lira tazminat ödemesi ayrıca aylık 750 lira nafaka ödemesine karar verdi. İzmir Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen diğer davada ise hâkim, doktor Z.K.’yi, evli olduğunu bile bile meslektaşı ile ilişkiye girdiği ve aile birliğinin dağılmasına neden olduğu için 10 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkûm etti.

 

HAMİLE KARISINI ALDATAN EŞE 250 BİN TL TAZMİNAT

 

      Antalya’da hamile eşini aldatan 38 yaşındaki iş adamı Ö.K, hamile eşin mahkemeye sunduğu deliller sonucunda 100 Bin TL maddi, 100 Bin manevi tazminat ödemek zorunda kaldı.

      Antalya’da büyük bir şirketin sahibi olan 38 yaşındaki Ö.K, şirketinde çalışan 27 yaşındaki S.Ö ile ilişki yaşamaya başlayarak beş aylık hamile eşini aldattı. Aldatıldığından şüphe eden hamile eş, bir dedektiflik bürosu ile anlaşarak eşini takip ettirmeye başladı. Yapılan takip ve araştırmalar sonucunda iş adamının kendisini aldattığından emin olan hamile eş, iş adamı kocasına 250 Bin TL’lik boşanma ve tazminat davası açtı. Mahkemeye sunulan deliller ile birlikte aldattığını inkar edemeyen iş adamı, mahkeme sonucunda eşine 100 Bin TL maddi, 100 Bin manevi tazminat ödemek zorunda kaldı.